GCI : www.gci.miescisko.nowoczesnagmina.pl Wyszukiwane słowo:


Licznik odwiedzin
4867581
od 10 grudnia 2004
Dotacje i projekty unijne » "MAŁE KINO SPOŁECZNOSCIOWE SZANSĄ NA ROZWÓJ ZASOBÓW KULTURY GMIN CZŁONKOWSKICH STOWARZYSZENIA GMIN I POWIATÓW WIELKOPOLSKI"

Projekt unijny - Projekt: "MAŁE KINO SPOŁECZNOSCIOWE SZANSĄ NA ROZWÓJ ZASOBÓW KULTURY GMIN CZŁONKOWSKICH STOWARZYSZENIA GMIN I POWIATÓW WIELKOPOLSKI" -
obrazek

obrazek

Projekt:

"MAŁE KINO SPOŁECZNOSCIOWE SZANSĄ NA ROZWÓJ ZASOBÓW KULTURY GMIN CZŁONKOWSKICH STOWARZYSZENIA GMIN I POWIATÓW WIELKOPOLSKI"

KINO ZA ROGIEM W MIEŚCISKU

Gminy Mieścisko, Strzałkowo, Stare Miasto i Rychwał podjęły się pionierskiego zadania otworzenia małego kina, taniego w obsłudze i utrzymaniu, ale takiego, które zachowuje cyfrową jakość obrazu i dźwięku. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Gmin i Powiatów Wielkopolskich opracowano wniosek, który został złożony w Urzędzie Marszałkowskim. Wniosek został pozytywnie rozpatrzony i otrzymał dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego - poddziałanie 4.4.1- Inwestycje w obszarze dziedzictwa kulturowego regionu. Dzięki temu do końca czerwca zostały uruchomione kina w tych miejscowościach, które weszły do ogólnopolskiej sieci "Kina za Rogiem".

Kino w Mieścisku powstało w sali po Gminnym Centrum Informacji. Przeprowadzono szereg prac budowlano - adaptacyjnych. Zbudowano ścianę działową, podesty pod fotele, zadbano o odpowiednią akustykę i zaciemnienie ścian i okien.

Stworzone zostało miejsce, w którym widz będzie oglądać filmy w najwyższych standardach dźwieku i obrazu. W naszym kinie widz ma możliwość zamówienia seansu na życzenie. Wchodząc na stronę kinozarogiem.pl można wybrać film, umówić się z animatorem na dogodny termin i dokonać opłaty. W naszym kinie można obejrzeć także własne prezentacje multimedialne.

Projekt jest współfinansowany z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.              Kwota dofinansowania dla wszystkich czterech kin to: 394.804,72 zł.

obrazek

Projekt jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego