GCI : www.gci.miescisko.nowoczesnagmina.pl Wyszukiwane słowo:


Licznik odwiedzin
2948177
od 10 grudnia 2004
Informacje ogólne » Aktualności, ogłoszenia

Wtorki z JPK_VAT również w grudniu – szkolenia dla podatników w każdym urzędzie skarbowym

 

W związku z dużym zainteresowaniem tematem dotyczącym Jednolitych Plików Kontrolnych – JPK, spotkania “Wtorki z JPK” będziemy prowadzić również w grudniu. Spotkania odbywają się w każdy wtorek tj.: 05.12.2017 r., 12.12.2017 r. i 19.12.2017 r. o godzinie 13.00 w świetlicy Urzędu Skarbowego w Wągrowcu.

 

 

 

Wtorki z JPK_VAT również w grudniu – szkolenia dla podatników w każdym urzędzie skarbowym

 

 

Jesteś mikroprzedsiębiorcą? Nie wiesz co to JPK_VAT? Przyjdź a dowiesz się więcej.

Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie przedsiębiorców „Wtorkami z JPK_VAT” akcja będzie kontynuowana i potrwa do końca roku. W każdym urzędzie skarbowym w grudniowe wtorki będzie można uzyskać pomoc i porady z zakresu Jednolitego Pliku Kontrolnego.

Akcja skierowana jest w szczególności do mikroprzedsiębiorców, składających deklaracje VAT – to oni bowiem od 2018 roku dołączą do grona podmiotów objętych obowiązkiem wysyłania JPK_VAT.

W każdy wtorek grudnia o godz. 13:00 w urzędach skarbowych województwa wielkopolskiego będą prowadzone specjalne szkolenia, podczas których będzie można dowiedzieć się czym jest Jednolity Plik Kontrolny, jak go wygenerować i wysłać oraz jak uniknąć błędów w jego przygotowaniu. W Wielkopolsce dotyczy to blisko 170 tysięcy przedsiębiorców.

Szczegółowe informacje organizacyjne będą udzielane w poszczególnych urzędach.

 

JPK_VAT to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika z ewidencji VAT za dany okres. Informacje do utworzenia JPK_VAT są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych firmy. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej, w określonym układzie i formacie, do 25. dnia miesiąca za miesiąc poprzedni.

Od 1 stycznia 2018 r. ok. 1,6 mln mikroprzedsiębiorców dołączy do grona podatników VAT, którzy prowadzą elektroniczną ewidencję VAT (czyli rejestr sprzedaży i zakupów VAT) oraz przesyłają ją fiskusowi jako JPK_VAT.

Ci z nich, którzy zdecydują się na przesyłanie Jednolitego Pliku Kontrolnego jeszcze w tym roku (za październik, listopad, grudzień 2017), będą mogli liczyć na szybszy zwrot VAT (czas oczekiwania zostanie im skrócony z 60 do 25 dni).

Więcej na www.jpk.mf.gov.pl

 Lista załączonych plików      
Wtorki z JPK (138.2kB) pobierz pokaż