GCI : www.gci.miescisko.nowoczesnagmina.pl Wyszukiwane słowo:


Licznik odwiedzin
4612589
od 10 grudnia 2004
Informacje ogólne » Archiwum » Archiwum ogłoszeń

Zdobądź bezpłatny klucz do e-administracji - Gmina Mieścisko
obrazek

Zobacz film promocyjny - E-uslugi dla mieszkańców Powiatu Wągrowieckiego

Zdobądź bezpłatny klucz do e-administracji

 

obrazekUruchomiony został punkt bezpłatnego potwierdzania profilu zaufanego – swoistego podpisu elektronicznego identyfikującego daną osobę. Dzięki posiadaniu profilu zaufanego w sposób bezpieczny i bez konieczności stosowania dodatkowych urządzeń (czytników kart) można załatwić wiele spraw urzędowych bez wychodzenia z domu przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.

Aby jednak móc korzystać z profilu zaufanego i udogodnień, jakie niesie ze sobą e-administracja, należy wcześniej założyć indywidualne konto na stronie internetowej ePUAP (www.epuap.gov.pl) , a następnie złożyć wniosek o profil zaufany.

W punkcie potwierdzania profilu zaufanego taki „podpis” uzyskamy bezpłatnie, pod warunkiem jednak, że uczynimy to w ciągu 2 tygodni od chwili złożenia wniosku o profil zaufany. Po okazaniu dowodu osobistego otrzymamy pisemne potwierdzenie uzyskania profilu zaufanego na okres 3 lat. Jeśli będziemy nadal chcieli go posiadać, wystarczy dokonać jego przedłużenia.

Dlaczego warto posiadać profil zaufany? Dzięki niemu załatwimy wiele spraw urzędowych bez konieczności udawania się do siedziby danego urzędu. Możemy np. dokonać wpisu w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, gdy zakładamy działalność gospodarczą, złożyć w Platformie Usług Elektronicznych wniosek o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu ze składkami, sprawdzić, czy nasz pracodawca opłacił za nas składkę w ZUS-ie albo zweryfikować – w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców – dane zawarte w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

Wkrótce także wiele spraw, które dotychczas wymagały osobistego kontaktu z pracownikiem Urzędu, będzie można załatwić bez wychodzenia z domu, drogą elektroniczną, pod warunkiem jednak posiadania profilu zaufanego.  

Równolegle z punktem bezpłatnego potwierdzania profilu zaufanego w Urzędzie Gminy Mieścisko, uruchomiono także podobne punkty w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wągrowcu, w Urzędzie Gminy Gołańcz, Wągrowiec, Wapno  oraz w Urzędzie Miejskim w Wągrowcu. Punkty będą czynne dla mieszkańców od poniedziałku do piątku i dostępne w godzinach pracy urzędów.

Zapraszamy zatem do skorzystania z możliwości elektronicznego załatwiania spraw urzędowych. Pamiętajmy jednak, że pierwszym naszym krokiem powinna być wizyta na stronie internetowej ePUAP – www.epuap.gov.pl

 obrazek     obrazek

Projekt  "E-usługi dla mieszkańców powiatu wągrowieckiego" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Zapraszamy do korzystania z e-usług świadczonych dla mieszkańców Gminy Mieścisko

 

obrazek