GCI : www.gci.miescisko.nowoczesnagmina.pl Wyszukiwane słowo:


Licznik odwiedzin
5561014
od 10 grudnia 2004




Informacje ogólne » Archiwum » Archiwum ogłoszeń

Informacja dla rolników
obrazek

Informacja dla rolników

 

- Można otrzymać dopłatę do materiału siewnego o kategorii elitarny lub kwalifikowany w uprawach: pszenicy, żyta, jęczmienia, owsa, pszenżyta, grochu siewnego, łubinu, wyki siewnej, bobiku oraz do ziemniaków.
W porównaniu do cen materiału dotacje nie są bardzo duże - w przypadku zbóż do 1 hektara można otrzymać 100 zł dopłaty, przy roślinach strączkowych – 160 zł. Na 1 hektar zasiewu trzeba zużyć minimalną, odpowiednią dla każdego gatunku ilość materiału, np. dla jęczmienia będzie to 130 kg/ha, a dla pszenicy, owsa, pszenżyta i łubinu - 150 kg/ha.
Oddział Terenowy ARR w Poznaniu wnioski będzie przyjmował do 15 lutego 2009 r. Uwaga – zmienił się wzór wniosku. Rolnicy muszą złożyć wniosek na nowym druku, w przeciwnym razie wniosek nie będzie uznany
.

  

 

- Rolnicy, którzy korzystają ze wsparcia dla gospodarstw niskotowarowych i chcą otrzymać wsparcie na czwarty i piąty rok muszą złożyć w Biurze Powiatowym ARiMR oświadczenie o zrealizowaniu przedsięwzięć zadeklarowanych we wniosku i w planie rozwoju gospodarstwa niskotowarowego. Oświadczenie to należy złożyć nie później niż po upływie sześciu miesięcy i siedmiu dni od otrzymania trzeciej płatności. Formularze oświadczeń można otrzymać w BP ARiMR.

  

 

- Rolnicy zainteresowani przystąpieniem do „Programu rolnośrodowiskowego” od 1 marca 2009 r. powinni mieć wykonany plan działalności rolnośrodowiskowej najpóźniej do końca lutego 2009r a wniosek o płatność rolnośrodowiskową złożony do Biura Powiatowego ARiMR w terminie od 15 marca do 15 maja. Bliższych informacji na ten temat można uzyskać od doradcy rolnośrodowiskowego

 

 

Poniżej zamieszczam informacje uzyskaną z serwisu nasza – miejscowość pl

„Każdy rolnik ma słomę. Najczęściej ją spala zaraz po żniwach lub przyoruje. A przecież jest to doskonały opał, który spokojnie może zastąpić węgiel. Ale żeby móc to zrobić, należy mieć albo specjalny piec albo...zrobić z niej brykiety.
Ale maszyny do takiej produkcji są drogie i nieopłacalnym jest ich zakup, tylko po to aby wyprodukowały np. 10 ton brykietów, bo akurat tyle potrzebujemy aby ogrzać nasz dom.
I tutaj jest interes do zrobienia. A gdyby tak uruchomić punkt usługowego brykietowania słomy innym rolnikom ? Produkować brykiety ze słomy którą sami przywiozą i odbiorą gotowy brykiet. Nie trzeba się martwić o surowiec i sprzedaż gotowego brykietu. Czysty interes.
Poszukujemy do współpracy rolników z terenu całego kraju. Planujemy uruchomić jeden punkt usługowy w każdej gminie. Mamy do tego celu doskonałe maszyny i fundusze na ich zakup.
Chcesz poznać szczegóły naszej oferty ? zgłoś swój udział w konferencji którą organizujemy w styczniu 2009 roku. Szczegóły :
rolnictwo@business-net.pl

 

WODR – Zespół Doradczy w powiecie Wągrowieckim – Beata Mączyńska doradca       

                                                                                                            rolnośrodowiskowy